Tegevused

Töötubade arv projektis Noored Koodi on täis!

Noored Koodi töötoad toovad teieni IT ning arvutimaailma huvitaval, kuid õpetlikul moel. Ning isegi, kui Te ei plaani pärast töötoa läbimist IT karjääri teha, olete saanud osaks arendavast õppetegevusest!

Töötoa sihtgrupp on 8. -12. klass!

nooredkoodi@gmail.com


Virtuaalreaalsus

Selle töötoa käigus valmib koos õpilastega üks tuba, paik loodudes või ulmeline tulevikuruum, kus on töötoa lõpus osalejatel võimalik ise ringi liikuda. Töötuba õpetab, kuidas luuakse mänge, mismoodi töötab mängumootor ning kas VR prillide taga kehtivad ka füüsikaseadused?

 

Turvalisus

Selles töötoas ei räägita, kuidas turvaliselt veebis liikuda või mida arvutis tegemata jätta. Siin õpite, kuidas väikese elektroonikaskeemi abil on võimalik oma arvuti ära trollida.

 

Python Programmeerimine

Oled kunagi elus programmeerinud? Python ning ATI tudengid on just hea viis alustamiseks ning saamaks teada, mis see programmeerimine siis päriselt on.


Algoritmika

Algoritmika avab IT ja arvutite maailma nurga alt, mida sa poleks võib olla oodanud. Algoritmiline mõtlemine on programmide kirjutamise aluseks ning sellest on kasu tavaelus probleemide lahendamisel.


Veebilehed

Kas teadsid, et ka veebis saab veebi luua? Selles töötoas proovitakse järgi, mis on HTML ja CSS. Astu läbi, kui tunned, et sulle meeldib kujundamine, disain ning veebi loomine.

 

Linux(Raspberry PI)

Linux on operatsioonisüsteem, mida kasutab maailmas üha rohkem inimesi ja asutusi. Siin töötoas katsetatakse Linuxit väikese, kuid võimsa miniarvuti Raspberry PI peal. 


Arduino

Arduino on kontrollerplaat, millest võid teha koduse valgustussüsteemi regulaatori või päris oma roboti. Kui oled mõelnud kunagi kas-sellist-asja-ei-ole-olemas, siis Arduino abil saaksid palju neid asju ise luua.